Via partner
Jan Jans 040 Jan Jans , Jan Kruis
Artikelnummer: 9789085743101 OverzichtKLIK HIER OM TE BESTELLEN VIA PARTNER
Jan Jans en de kinderen (Deel 40)
Jan Jans en de kinderen (Deel 40). Deel 40 uit de bekende serie stripverhalen van Jan Kruis.
De strip Jan, Jans en de kinderen gaat over het dagelijks leven en de belevenissen van de familie Tromp. De familie bestaat uit vader Jan, moeder Jans en hun dochters Karlijn en Catootje. Ook de rode kater, de hond Lotje en de kat Loedertje spelen een belangrijke rol.
In de verhalen komen op een humoristische manier veranderingen in de maatschappij aan bod. Zo krijgt Catootje een nieuw klasgenootje met een andere huidskleur en verandert Jans van huisvrouw in een werkende vrouw. Later krijgt zij op latere leeftijd nog een zoon.
De strip werd gemaakt door Jan Kruis en verscheen voor het eerst rond het einde van 1970 in het tijdschrift Libelle. De verhalen worden gekenmerkt door grappige, maar soms ook emotionele gebeurtenissen rondom het gezin.
Inhoud: - Het stormt. Catootje weet niet zeker of zij de stal heeft dicht gedaan en is bang dat Kobus bang is.
Catootje gaat er toch heen en dan. Catootje roept Kobus. Jans roept Catootje en Karlijn roept mam en Jan roept Karlijn.
Catootje vraagt Kobus je bent toch niet bang. Jans vraagt aan Jan en Karlijn wat doen jullie hier.(40XVI Herman);Uit fotoboek blijkt dat Jans oude hippe kleren heeft weggegooid maar die van Karlijn bewaart heeft(2007:1527 Herman); Ware liefde is de hond uitlaten(A40VII Eric Hercules);(Jans begint column over mijn gezin of ik in de streekweek(1528 Eric Hercules); Pluisje is ontvoert, slechte spelling verraad Jeroen als dader(40II Herman);Jeroen stelt aan Catootje voor, later alleen in de vakanties te gaan werken (40XIV Peter Weijenberg);Doe wat aan de stijgende zeespiegel want katten houden niet van water (1544 Eric Hercules); Jans wil een nieuw bed ondanks de herinneringen eraan (40XVIII Herman Roozen);Jans openhartig in de streekweek (1529 Eric Hercules);Jans ontdekt op website voor oud-klasgenoten dat zij gelukkig hel eind van haar vandaan wonen (1530 Peter Weijenberg);Jeroen laat spin verborgen om in park uit te zette, Catootje wil graag weten wat het is maar wordt boos omdat ze de enge spin alsnog te zien krijgt(1532 Peter Weijenberg);Karlijn en Thomas worden betrapt bij poging om om de bank te zoen wanneer Jan en Jans eerder thuiskomen (1535 Herman Roozen); Kater deelt thema libelle zomerweek: Happy Honolulu mee (1533 Eric Hercules);Kater en Loedertje moeten nodig plassen maar Jeroen en Catootje spreken de dierentaal niet goed genoeg (1534 Eric Hercules);Karlijn klasgenootje Diana Mus komt huiswerk maken, toevallig heeft Jan Bouwconcern Bert Mus ingeschakeld om de staldeur te maken (A-40V Peter Weijenberg);Jeroen en Catootje gaat cowboy en indiaan spelen om de vredespijp te roken .(40XVIII Herman);Jeroen heeft ijsjes geregeld voor de herdenking van het overlijden van ijsbeer Helmut (1543 Eric Hercules);Jan laat iemand voor de verzekering komen, ondertussen helpt Jan Catootje met het telraam waarop degene van de verzekeringen aangeeft dat het verstandig is dat de deskundige er is gekomen om het pensioen te berekenen (A40XVII Peter Weijenberg) En veel meer
Gewicht
0,18 Kg
Uit jaar:
2007
Uitvoering:
stripboek (paperback)
Drukkerij
Valprint
Uitgever(Label):
Sanoma
Vormgeving (Lay-out, Opmaak):
inkleurster: Wilma Leenders
Eindredactie:
Hoofdredactie: Frank Stuy, Mary Hessing (adjunct specials en projecten) Projectredacteur: Mariken Swildens
Tekeningen van:
Studiotekenaars: Rob Phielix (hoofd studio), Maarten Gerritsen, Michiel van de Vijver, Gerben Valkema en Peter Nuyten
Aantal pagina's
46
NUR/NUGI
GEEN OPGAVE onze indeling 360 strips algemeen
