MOMENTEEL BIJ ONS UITVERKOCHT
De Olievlek twee Nederlandse broers, 1 miljard vaten olie, 70 miljard dollar, 134 moorden¿ en één ongekend complot , Peter Smolders
Artikelnummer: 9789081813709 OverzichtMOMENTEEL BIJ ONS UITVERKOCHT, MOGELIJK NOG WEL BIJ PARTNER VERKRIJGBAAR, KLIK HIER
Het ware verhaal van twee Nederlandse broers, een miljard vaten olie, 70 miljard dollar, 134 moorden... en één ongelooflijk complot.
Henk en Albert van Bilderbeek vinden in Colombia een olieveld ter waarde van minstens 70 miljard dollar. Op papier zijn ze de rijkste Nederlanders aller tijden. Maar de euforie is van korte duur: hun rechten worden hen ineens afgenomen en doorgegeven aan een grote Amerikaanse firma in hetzelfde gebied. Henk wordt zelfs opgepakt en veroordeeld tot twintig jaar in een Colombiaanse cel.
De broers zeggen slachtoffer te zijn van een enorm complot van twee geheime diensten en mensen in de allerhoogste kringen binnen de Colombiaanse overheid, inclusief de president. Die zouden hen willen opruimen; niet alleen vanwege het geld, maar ook omdat het Amerikaanse bedrijf geen toeschouwers wil bij de illegale praktijken die het erop nahoudt. Illegale praktijken die zelfs zo ver zouden gaan als het systematisch betalen voor moord.
Aanvankelijk gelooft bijna niemand dat fantastische verhaal. Maar langzaam vinden de broers steeds meer documenten en getuigen die hun beweringen ondersteunen. Alleen: naarmate ze meer naar boven halen, worden de tegenstanders ook steeds groter en meedogenlozer. In Colombia, in de VS en zelfs in Nederland.
MENINGEN: Met de vondst van een olieveld in Colombia denken de broers Henk en Albert van Bilderbeek in een klap multimiljonair te zijn, maar het is het begin van ellende: het traineren met vergunningen, het verlopen van vergunningen door de overheid, het verbeurd verklaren van garantstellingen en uiteindelijk het intrekken van de rechten. Deze blijken dan in het bezit te zijn van Drummond, een Amerikaanse exploitant van kolenmijnen. Ook de Amerikaanse DEA zit in het kamp van de tegenstanders. Henk wordt zelfs gearresteerd en tot twintig jaar cel veroordeeld. Het is lastig de toedracht te achterhalen, maar duidelijk is dat corruptie op het hoogste niveau, de paramilitaire organisatie AUC en Drummond er achter zitten. Een affaire waarover inmiddels kamervragen gesteld zijn. Het is een relaas dat niet even als een spannende thriller gelezen kan worden. Daarvoor is het te verwarrend voor de betrokkenen en voor de lezer vanwege een veelheid aan namen, instanties, de politiek chaotische toestand in Colombia en de rol van Amerikaanse geheime diensten. Maar het is wel verbijsterend, net Kafka. Met twee katernen zwart-witfoto's en een verklarende lijst van personen.
G.P. Schuring
MOMENTEEL BIJ ONS UITVERKOCHT, MOGELIJK NOG WEL BIJ PARTNER VERKRIJGBAAR, KLIK HIER
Gewicht
0,542 Kg
Uit jaar:
2012
Uitvoering:
Paperback
Omslagontwerp (Vormgeving omslag):
Milan Koopman (Studio 416, Hilversum)
Aantal pagina's
302
NUR/NUGI
339